Najdete nás na facebooku

Montážní návod na shrnovací dveře

Shrnovací dveře prosklené ve 3 řadáchPro dokonalou funkci shrnovacích dveří, Vám doporučujeme, aby jste při montáži postupovali dle následujících pokynů.

Dodaný nosný profil naměříme na požadovanou délku dle šířky zárubně (otvoru) pro shrnovací dveře a eventuelně ho zkrátíme. Označíme místa pro upínací šrouby (pro délku do 100 cm postačí 3 otvory) a otvory provrtáme průměrem 4 mm. Při vrtání v nosném profilu, ale i při jeho montáži, dávejte POZOR aby nedošlo k poškození povrchové úpravy profilu vrtákem nebo šroubovákem.

Nosný profil nasadíme na VAZELÍNOU NAMAZANÉ JEZDCE a připevníme do zárubně. Zároveň je nutné překontrolovat výšku dveří, po připevnění musejí mít min. 0.5 cm mezeru mezi spodní hranou a prahem. Poslední úzkou dřevěnou lamelu na třech místech provrtáme a mírně místa na zárubni.

Shrnovací dveře se k zárubni přišroubují pomocí dodaných vrutů. Dále provedeme montáž dodaného dorazového kolíku kleštinového uzávěru nebo protiplechu u dveří se zámečkem či magnetem.
Posledním úkonem je montáž madla. Přední vodící lišta je již předvrtaná a madlo je součástí dodávky.

UPOZORNĚNÍ:

Nezbytnou podmínkou bezchybné funkce shrnovacích dveří je NAMAZÁNÍ vodících jezdců vazelínou. Je-li nutné shrnovací dveře zkrátit, použijte pilku s velmi jemným zubem a textilní pásku zatavte např. pomocí el. pistolové pájky. Po montáži zkontrolujte zda mají shrnovací dveře dostatečnou vůli ve spodní části a lamely se lehce skládají.

Při dvoukřídlém provedení shrnovacích dveří doporučujeme umístit do středu vodící lišty (1/2 šířky otvoru pro dveře) šroub, který vytvoří doraz a zamezí nerovnoměrné napínání jednotlivých křídel dveří.
Záruční doba je 24 měsíců, výrobce neručí za škody vzniklé nedodržení podmínek montážního postupu a nevhodným použitím.

Dnes je 13.07.2024